سوالات متداول

1-رمزعبور یا نام کاربری خود را فراموش کرده ام


جهت بازیابی رمزعبور و یا نام کاربری خود از روش زیر اقدام نمایید:

الف)  ابتدا وارد صفحه " ورود به سایت" شوید.

ب) بر روی گزینه " فراموشی رمز عبور" کلیک نمایید.

ج) شماره تلفنی که با آن در وب‌سایت "مسترطرح" ثبت نام نموده اید را در بخش مربوطه وارد نمایید تا کد امنیتی از طریق پیامک به شماره شما ارسال شود.

د) کد امینتی را در بخش مربوطه وارد نمایید.

ه) پس از تایید کد امنیتی، " نام کاربری " شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید در بخش نمایش داده شده، اقدام به وارد نمودن رمزعبور جدید نمایید. دقت نمایید که باید " تکرار رمزعبور جدید" را نیز دقیقا همانند بخش اول تکمیل نمایید و سپس گزینه تایید را انتخاب نمایید تا رمز عبور جدید شما ثبت شود.

 

2-چرا آثار دانلود شده، در کامپیوتر اجرا نمی‌شوند؟

با توجه به این که آثار طراحان در وب‌سایت "مسترطرح" بصورت زیپ شده (zip) بارگذاری می‌شوند، کاربران عزیز باید در ابتدا اقدام به دانلود و نصب جدیدترین نسخه برنامه " winrar " نمایید و فایل دانلودی را از حالت زیپ خارج کنید. سپس با توجه به فرمت فایل دانلود شده باید یکی از نرم افزارهایی که اختصاص به آن فایل دانلودی دارد را بر روی سیستم خود نصب نمایید.

 

3-چرا آثار دانلود شده، در گوشی های هوشمند اجرا نمی‌شوند؟

از آنجا که اغلب آثار قرارگرفته شده در وب‌سایت "مسترطرح" با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی سنگین بر روی ویندوز و یا Mac طراحی شده است، امکان اجرا نمودن این فایل ها بر روی بستر گوشی های هوشمند ممکن نیست.

 

4-چرا پس از اجرا کردن فایل PSD در فتوشاپ، تصویر سفید و یا شطرنجی نشان داده می‌شود؟

این اتفاق به این دلیل صورت می‌گیرد که برخی طراحان، به دلیل کاهش دادن حجم فایل خود، لایه های موجود در فایل PSD را خاموش می‌کنند. برای مشاهده اثر اصلی، در برنامه فتوشاپ، از بخش پالت لایه ها که عموما در پایین سمت چپ برنامه قرار دارد، باید علامت "چشم" را برای تمای لایه ها فعال نمایید تا اثر اصلی به شما نمایش داده شود.

 

5- پس از انتخاب اثر، پرداخت با موفقیت انجام شد و مبلغ از حسابم کسر شد اما در هنگام بازگشت به سایت با مشکل مواجه شد و خرید انجام نشد، چه کنم ؟

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک ها  به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده . اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.

معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب مقصد واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک به صورت موقت نگه داری میشود.درصورت بروز چنین مشکلی معمولا ظرف حداکثر ۷۲ ساعت بصورت خودکارمبلغ کسر شده توسط بانک به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

 

6-بعد از اینکه اثری رو خریداری کردم، بعد از چند روز دیگر نمی توانم اثر خریداری شده را دانلود کنم.

قابل توجه کاربران عزیز، برای آثار خریداری شده، تنها 24 ساعت امکان دانلود اثر تعبیه شده است. گر پس از 24 ساعت نیاز به دانلود مجدد طرح دارید، باید آن اثر را مجددا خریداری نمایید.