چگونه آثار خود را بفروشیم؟

از مهم ترین ویژگی‌ها و تفاوت‌های وب‌سایت "مسترطرح"با سایر سایت‌ها، امکان به اشترک گذاشتن آثار تمامی طراحان و گرافیست های عزیز و انتشار آثار بصورت رایگان و یا پولی می‌باشد.

این موضوع برای عزیزانی که در حوزه طراحی و گرافیک فعالیت دارند فرصت بزرگی است تا با انتشار آثار خود در وب‌سایت "مسترطرح" علاوه بر مطرح کردن نام و سبک گرافیک خود در بین کاربران و عموم مردم، اقدام به فروش و کسب درآمد از آثار گرافیکی خود نمایند تا انگیزه ای مضاعف برای ادامه این هنر ارزشمند باشد، و از سویی دیگر، تمامی کاربران عزیز می توانند همه روزه به مجموعه عظیم و بروزی از آثار گرافیک در تمامی حوزه ها دسترسی داشته باشند.

 

برای فروش و به اشتراک گذاشتن آثار خود باید ابتدا در وب‌سایت "مسترطرح" ثبت نام نمایید. سپس پس از ورود به حساب کاربری و انتخاب گزینه " بارگذاری" در بالای صفحه با رنگ آبی مشخص شده است، وارد صفحه بارگذاری اثر شوید و مراحل بارگذاری اثر را به ترتیب مراحل بگذرانید تا اثر شما در وب سایت "مستطرطرح" ثبت شود.

 

1- تصویر پیش نمایش

پس از ورود به صفحه بارگذاری اثر، باید تصویر پیش نمایش اثر را برای نمایش در سایت بارگذاری کنید. بدین منظور، با کلیک بر روی " بارگذاری تصویر پیش نمایش" (تصویر زیر)، تصویر مربوط به اثر را از طریق پنجره باز شده انتخاب نمایید تا بارگذاری تصویر شروع شود.

 

پس از اتمام بارگذاری، تصویر انتخاب شده در همان بخش نمایش داده می شود و شما می توانید با ابزار " برش تصویر" اقدام به بریدن تصویر خود در ابعاد دلخواه نمایید.

 

 

پس از انتخاب بخش مورد نظر، بر روی گزینه "برش تصویر" کلیک کنید تا وارد بخش بعدی شوید.

 

 

در این بخش تصویر برش خورده ای که در مرحله قبل انتخاب کرده بودید، نمایش داده می شود. اگر از وضعیت برش تصویر رضایت دارید، با انتخاب گزینه "بله" وارد مرحله بعد شوید. در غیر اینصورت می توانید با انتخاب گزینه " خیر" مجددا اقدام به برش تصویر نمایید.

 

2- گروه بندی

در مرحله گروه بندی، باید دسته بندی های مربوط به اثر خود را انتخاب نمایید.در ابتدا گروه اصلی مربوط به اثر خود را از بین گروه های نمایش داده دشه انتخاب نمایید و سپس انتخاب به دسته بندی های مورد نظر نمایید.

 

 

  توجه داشته باشید که برای هر اثر می توانید تنها 4 عدد از دسته بندی های موجود را انتخاب نمایید. در انتخاب دسته بندی ها، نهایت دقت را داشته باشید.

 

 

پس از انتخاب دسته بندی های مورد نظر، بر روی گزینه " ادامه فرایند" کلیک نمایید تا وارد مرحله بعد شوید.

 

3- اطلاعات اثر

در این مرحله باید اطلاعات مربوط به اثر خود را وارد نمایید. دقت نمایید که تمامی موارد موجود در این مرحله باید تکمیل شوند.

 

 

عنوان اثر

در این بخش باید عنوان مناسب مربوط به اثر خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که این عنوان، بصورت مستقیم در موتورهای جستجو همانند گوگل ذخیره می گردد و هرچه عنوان مناسب تری در این بخش وارد نمایید، امکان نمایش اثر به کاربران از طریق موتورهای جستجو و در نتیجه فروش بیشتر آثار شما وجود خواهد داشت.

 

توضیحات

در این بخش توضیحات مربوط به اثر خود را وارد نمایید.

 

قیمت اثر (تومان)

در این بخش قیمت اثر خود را با توجه به کیفیت و زیبایی اثر، وارد نمایید. لطفا توجه داشته باشید که می توانید درصد تخفیفی از 70 درصد مربوط به سود شما از سایت را به عنوان تخفیف لحاظ نمایید تا در بخش آثار تخفیفی به نمایش در بیاید.

لطفا توجه داشته باشید  که اگر تمام 70 درصد مربوط به سود خود را به عنوان تخفیف لحاظ نمایید، وب سایت مسترطرح نیز 30 درصد سود خود را بصورت تخفیف قرار داده و اثر شما بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

 

اندازه اثر (سانتی متر)

در این بخش، ابعاد واقعی اثر خود را بصورت " طول، عرض و رزولوشن " وارد نمایید تا کاربران، قبل از خریداری نمودن اثر، از ابعاد اثر اطلاع داشته باشند.

 

برچسب ها

در بخش برچسب ها می توانید تمامی برچسب های مرتبط به اثر خود را وارد نمایید تا اثر شما در صفحه مربوط به آن برچسب نیز نمایش داده شود.

لطفا توجه داشته باشید  که پس از نوشتن هر برچسب، کلید "ENTER" و یا گزینه افزودن برچسب را انتخاب نمایید تا بتوانید برچسب بعدی را وارد نمایید.

 

ابزار مورد استفاده

در این بخش باید نام ابزارها و نرم افزارهایی که در طراحی اثر خود از آنها استفاده نموده اید را وارد نمایید

 

فونت های مورد استفاده

در این بخش باید نام فونت هایی که در طراحی اثر خود از آنها استفاده نموده اید را وارد نمایید

 

تصاویر ضمیمه اثر

اگر برای نمایش اثر خود نیاز به بارگذاری تصاویر متعدد برای نمایش اثر در حالت های متفاوت دارید، می توانید تصاویر خود را در این بخش به تعداد دلخواه بارگذاری نمایید.

 

پس ازتکمیل نمودن تمامی اطلاعات فوق، با انتخاب گزینه " ادامه فرایند، وارد مرحله بعد شوید.

 

4- فایل

در مرحله 4 باید فایل اصلی مربوط به اثر خود را وارد بارگذاری نمایید. لطفا توجه داشته باشید که باید فایل اصلی اثر خود را بصورت زیپ شده در یکی از فرمت های ZIP , RAR, TAR. 7Z,bz2 بارگذاری نمایید. محدودیت حجمی برای فایل بارگذاری شده، 100 مگابایت می باشد.

 

در بخش بعدی این مرحله، باید فرمت فایل اصلی اصر که در حال بارگذاری آن هستید را مشخص نمایید.

پس از انجام مراحل، بر روز گزینه " بارگذاری و ادامه فرایند" کلیک نمایید تا وارد مرحله آخر شوید.

 

5- پایان

در مرحله 5 و پایانی، اطلاعات اثر شما بصورت کلی به نمایش گذاشته می شود تا اگر در حین وارد نمودن اطلاعات، اشتباهی رخ داده، به مراحل قبلی بارگشته و ایردات را رفع نمایید.

در انتهای این مرحله، قوانین و اساسنامه مربوط به بارگذاری آثار در وب سایت مسترطرح نمایش داده شده است که پس از مطالعه دقیق اساسنامه، با فعالسازی گزینه موافقت با همه موارد مطرح شده موافقت و همراهی خود را با قوانین وب سایت مسترطرح اعلام می کنید. پس از اتمام مراحل، با انتخاب گزینه " ثبت نهایی"، اثر شما در وب سایت مسترطرح ثبت می شود.

 

 

پس از اتمام مراحل بارگذاری، اثر شما پس از بررسی از سمت مدیریت، در سایت منتشر خواهد شد.

جهت مشاهده آثار بارگذاری شده خود و اطلاعا یافتن از وضعیت فعال و یا غیرفعال بودن آثار خود، می توانید از طریق منوی کاربری، گزینه مدیریت آثار را انتخاب نمایید.